NEGROLU PASTA

    Tatlı dayanılmaz bir şey ama çikolatalı tatlılar bu dayanılmazlığı daha da arttırıyor. Kendinizi veya misafirlerinizi mutlu etmek mi istiyorsunuz, bence çikolatalı bir şeyler yapmanız yeterli. Bu tatlı da yapılması çok kolay bir tatlı. Yemek yapmasını bilmiyorum diyenlerin bile rahatlıkla yapacağı, ustalık gerektirmeyen bir şey. Bugün kendinizi ve ailenizi şımartın. Bu karanlık ve bol yağışlı havada eğer evdeyseniz karıştırıp koyun dolaba. Belki de okuldan gelen çocuğunuza ikram edersiniz ya da beş çayına gelen komşunuza.

MALZEMELER:
100 gr margarin
1.5 çay bardağı süt
1.5 çay bardağı toz şeker
3 yemek kaşığı kakao
1 çay bardağı portakal şekerlemesi
4 adet Negro bisküvi
1 adet Burçak bisküvi
ÜZERİ İÇİN:
1/2 kutu krema
80 gr. çikolata
YAPALIM:

  • Margarini eritin. Süt, şeker ve kakaoyu koyup karıştırarak kaynatın. Bu arada kakaonun da iyice erimesini sağlayın.
  • Kaynayınca ocaktan alın. İçine elinizle kırdığınız bisküvilerin tamamını ekleyin. Portakal şekerlemelerini küçük parçalara kesip ekleyin. İyice karıştırarak tüm malzemenin birbirine karışmasını sağlayın.
  • Malzemeyi dökeceğiniz kabın içini streç film ile kaplayın. Bu sayede soğuduktan sonra çıkarmanız kolaylaşacaktır. Karışımın tamamını boşaltın ve üzerini kaşıkla düzleyin. 
  • 1 saat kadar buzluğa kaldırın. Bu sürenin sonunda iyice sertleşen pastayı buzdolabına koyabilirsiniz. 
  • Servis etmeden önce pastayı ters çevirerek çıkartın, üzerindeki streç filmi soyun. 
  • Tavada kremayı kaynama sıcaklığına kadar ısıtın, içine parçalanmış çikolatayı koyun ve erimesini sağlayın. Çikolata eriyip pürüzsüz hale gelince pastanın üzerini bununla kaplayın. Çikolatanın donması için bir süre daha buzdolabına kaldırın. Dilerseniz bu arada çayınızı demleyin. Demini alan çayın yanına bir dilim kesin. Eminim bir dilim daha isteyeceklerdir.

1 Yorum

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir