SÜPRİZ DOĞUM GÜNÜ

     Pazar günü iş arkadaşlarıma oturmaya gidiyorum diye hazırlanıp gittim.

     Doğum günüm ertesi gün olduğu için hiç aklıma gelmemişti süpriz yapacakları. Oysaki onlar günler öncesinden bu günü ayarlamışlar, bana da süpriz olsun istemişlerdi. Hatta sofraya oturup çaylarımızı içmeye başlayıncaya kadar bile ne olduğundan habersizdim. Birden ortaya üzerindeki mumlarla pasta çıkıverdi. Sonra pastanın macerasını dinledik. Ben her birine ayrı ayrı butik pasta yaptığım için bu sefer de onlar bana pasta yapmak istemişler. Ama Kastamonu’da şeker hamuru bulamamışler doğal olarak. İnternetten araştırınca da marshmellowdan yapıldığını öğrenmişler. Bu sefer de marshmellwları eritmeyi başaramayınca pes edip pastaneye ısmarlamışlar. Üzerine de ben tanımlayan 3 şeyi koymuşlar: Doktor, ahçı şapkası ve pilates topu. Gerçi ahçı şapkasını pek beğenmediler ama istedikleri olmuş sonunda. Pasta da biraz soğuk ama güzeldi, muzlu ve vanilya kremalı.

     Ev sahibimiz Kıymet o gün için değişik bir kek denemiş ve oldukça da başarılı olmuştu: Hindistan cevizi dolgulu kakaolu kek.

Kardeşi Tuğba da çok lezzetli patatesli gül böreği yapmıştı.

Sermin ise özel bir kalıbın içinde soğuk tatlı yapmıştı. İçi dolu doluydu.

Kakaolu bomba pastayı da tuğba yapmıştı. Zaten çikolatasız sofra sofra sayılmıyor.

Haşhaşlı katmer poğaça Hacer’den gelmişti. Uzun zamandır yemediğimiz için bayıldık.

Bu da makarna salatası.Ne güzel de süslenmiş değil mi?

Sermin güne 2 tarifle katılmış. Bu da tavuk göğsü.

    Veeee… Çiğ köfte. Sevgili Duygu’nun eşi Hasan Bey’den soframıza geldi. Eline, koluna, emeğine sağlık. Çok da güzel olmuştu. Hatta bunun üzerine mum dikip bile getirebilirlerdi. Doyasıya yedim sanırım.

   Yine çok eğlendik, çok güldük. Allahım insanları sevenlerinden ayırmasın, yalnız bırakmasın. Ağzının tadını bozmasın. Mutlu edeni mutlu etsin. Hepinize sağlıklı huzurlu günler diliyorum.

2 Yorum

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir