İLK DOĞUM GÜNÜ

     Bugün Hayatın Kıvamı’nın doğum günü. Bir sene nasıl da geçti anlayamadım. Geçen sene bugün profiterolle başlayan tariflerime bakıyorum da tam 258 tane olmuş. Bu sene zarfında pişirdiklerimin hemen hemen hepsini görüntülemeye ve yazmaya çalıştım. İlk zamanlarda iş ve arkadaş çevremle başlayan takipçi sayım giderek arttı. O zamanlarda günde 25 sayfa görüntülemesi bile beni çok mutlu ediyordu. Bugün görüyorum ki toplam sayfa görüntüleme sayısı 113.513’e ulaşmış. Bu zamanlara gelmemde bana ilham kaynağı olan Belgin Anne Mutfakta‘ya, blogumun o zarif görüntüsünü düzenleyen ge-ce’ye, bloguma ismini koyan Nurdan’a ve bana daima destek olan aileme ve iş arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
     Pişirdiklerimi sevdiklerimle ve arkadaşlarımla paylaşmak her zaman hoşuma gitmiştir. Bu blog sayesinde hiç tanımadığım pek çok insanla da paylaşma fırsatım oldu. Blogger olmaya başlamakla internette bilmediğim, hiç fark etmediğim bir dünyayı keşfettim. Onların paylaştıklarıyla onların dünyasına girdim. İlk zamanlar hep akşam mı fotoğraf çekeceğim diye düşünürdüm. Hava erken karardığı için bir an önce yaz gelse de şöyle güneşli fotoğraflar çeksem derdim. Bütün istediklerime teker teker ulaştım. 
     Bu blog bana yepyeni bir uğraş da kazandırdı: Butik pasta. Büyük bir şehirde yaşasam çok daha kolay olurdu belki ama burada da bulabildiğim malzemelerle işe başladım. Videoları seyrederek, yazılanları okuyarak kendimi geliştirmeye çalıştım. İyi ki internet var, her şeye bu sayede kolayca ulaşabiliyorsunuz. Yoksa ben hala marshmellowdan şeker hamuru yapmakla uğraşıyor olacaktım. Oysa artık küçük bir oyuncak kutum bile var, içi de butik pasta malzemeleriyle dolu. Aslında bugün için de kendime bir pasta yapmak istemiştim ama zamanım ve enerjim yetmedi. Bir daha ki seneye inşallah.
     Bundan sonra mı? Durmak yok. Ben hala evimin mutfağında bir şeyler pişiriyor oldukça bunları paylaşmaya da devam edeceğim. Bu da bir çeşit benim mutfak günlüğüm olacak. 
Yani: Kıvamı tutturuncaya kadar devam…

1 Yorum

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir