ÇANTA BUTİK PASTA

    Artık Ramazanın sonuna geldiğimizden midir nedir bugün hiç halim yok. İçimden de hiçbir şey yazasım gelmiyor. Ama yine de kızımın pastasını yazmaya başlayayım dedim. Belki de ancak iftardan sonra bitirebilirim. Ama bir yerden başlamak lazım.
    Kızımın doğum gününü bir gün öncesinden kutladık. Pastasının içine kullandığım pandispanyayı kakaolu yaptım. Ara kreması da kakaolu ama üzerinde böğürtlenli sos ve şeftali dilimleri de var. Pandispanyası çok güzel kabardığı için 3 katlı oldu. Sonra sıra geldi şeker hamuruna:

    Süslü kızıma süslü bir pasta yakışır diye düşündüm. Markalı giyinmeyi sevdiği için de bu yaş gününde ona markalı bir çanta yaptım. Çantamız öyle sade dursa olmazdı, çünkü kızım da sadelikten hiç hoşlanmaz, mutlaka giydiği şeyin yanında bir şeyler takacak. O yüzden ona kolyeyle bileklik de üzerine koydum.

    Üniversiteye başladığından beri onu bir oje merakıdır sardı. Çeşit çeşit, renk renk ojeler sürüyor. Bunu da göstermek için şeker hamurundan ojeler yaptım.
    Kızımın bir diğer merakı da ayakkabılardır. Gerçi çoğu bayanda bu merak vardır sanırım. Bunu da simgelemek için bir çift sandalet koyuverdim.

     Kızımın pek hoşuna gitti. Son ana kadar da nasıl bir pastası olduğunu görmedi. Onun beğendiği için ben de çok mutlu oldum. Bakalım seneye nasıl bir konseptimiz olacak.

1 Yorum

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir